Letecký výcvik - ULpilot

Photo

Are you ready to fly?

ULpilot
ULpilot

Are you ready to fly?

Book an appointment with Ulpilot
Začíname pilotný výcvik. Kliknite pre viac informácii.
Prejsť na obsah

Podmienky pre zaradenie do kurzu a informácie o výcviku pilota UL lietadiel
(Pilot Lietajúcich športových zariadení).
let nad Slovenskom
Výcviková osnova

Osnova základného výcviku pozostáva z 20 cvičení a žiak - pilot počas nej nalieta najmenej 25 letových hodín. Tento počet hodín je minimálny a k ďalšiemu cvičeniu sa vždy pristupuje až po bezpečnom zvládnutí obsahu predchádzajúceho cvičenia.
Počas praktického výcviku sa žiak pod dohľadom inštruktora naučí vykonávať predletovú a poletovú prehliadku lietadla, naučí sa riadiť lietadlo počas všetkých fáz letu, získa vedomosti a praktické skúsenosti z lietania v okrsku letiska a taktiež pri navigačných preletoch.
Pred začatím pilotného kurzu

Žiak - minimálny vek pre zaradenie do výcviku pilota LŠZ nie je stanovený, žiak-pilot ultraľahkých lietadiel može vykonať prvý samostatný let po dovŕšení veku 16 rokov. V prípade osôb mladších ako 18 rokov je potrebný písomný súhlas zákonného zástupcu.

Prvým predpokladom pre zaradenie do výcviku je absolvovanie zdravotnej prehliadky, na základe ktorej poverený letecký lekár vystaví osvedčenie o zdravotnej spôsobilosti rekreačného pilota LAPL alebo 2. triedy.
pristrojova doska lietadla
letisko pri Trnave
Praktický letecký výcvik

Okrem nácviku štartov, pristátí a ovládania lietadla počas jednotlivých fáz letu je samozrejmosťou aj nácvik zvládnutia núdzových situácii, ako je napríklad vysadenie činnosti motora alebo požiar za letu.
Po úspešnom odlietaní všetkých predpísaných cvičení zloží žiak - pilot u hlavného letového inšpektora SLF záverečnú skúšku a získa preukaz spôsobilosti pilota Lietajúcich Športových Zariadení.
Piloti, ktorí už sú držiteľmi platného pilotného preukazu, si môžu lietadlo požičať. Blízke okolie, ale samozrejme aj vzdialenejšie ciele ponúkajú množstvo príležitostí pre letecké výlety, počas ktorých si môžete pozrieť mnohé zaujímavé miesta z vtáčej perspektívy.
Cena praktického výcviku je približne 3 000 - 4 000 Euro. Závisí od celkového počtu nalietaných hodín a pristáti. Je možné platiť priebežne po jednotlivých letových dňoch.
Letisko Boleráz
(pri Trnave)
0903 524 900
info@ulpilot.sk

UL
pilot.sk
Spišská Nová Ves
0903 721 576
telsat@post.sk

Letisko Boleráz
0903 524 900
info@ulpilot.sk

Ultraľahké lietadlo Boleráz
Letecká škola
Návrat na obsah