Lietadlá - ULpilot

Photo

Are you ready to fly?

ULpilot
ULpilot

Are you ready to fly?

Book an appointment with Ulpilot
Začíname pilotný výcvik. Kliknite pre viac informácii.
Prejsť na obsah

Ultraľahké lietadlá

Praktický letový výcvik vykonávame na dvoch typoch moderných lietadiel: celokompozitovom ultraľahkom dolnoplošníku typu FM 250 Vampire a celokovovom dolnoplošníku ALTO 912 TG. Lietadlá sú poháňané spoľahlivými motormi Rotax 912 o výkone 80 a 100 ks a sú vybavené letovými prístrojmi a modernou avionikou, ktoré okrem iného umožňujú i lety v riadených priestoroch medzinárodných letísk a lety do zahraničia. Zároveň sú obe pre zvýšenie bezpečnosti vybavené záchranným vystreľovacím systémom, ktorý napríklad v Nemecku patrí do povinnej výbavy ultraľahkých lietadiel. FM 250 zvyčajne používame na základný výcvik a ALTO 912 TG kvôli pokročilejšej výbave, zabudovanému autopilotu a dlhšiemu doletu sa využíva skôr na dlhšie navigačné a medzinárodné lety.
FM 250 Vampire

Cestovná rýchlosť FM 250 Vampire sa v závislosti od použitého motora a vrtule pohybuje od 140 do 210 km/h. Maximálna neprekročiteľná rýchlosť je 270 km/h. Dolet je podľa typu motora a veľkostí nádrží 700 až 1100 km.
Ultraľahké lietadlo FM 250 Vampire vyrába firma Flying Machines s.r.o.. Tieto lietadlá lietajú vo viacerých krajinách Európy, v USA a taktiež v Ázii a to ako súkromné, ale taktiež i v leteckých školách.
pristavame po lete
ALTO 912 TG

Kvôli svojim príjemným letovým vlastnostiam je ALTO 912 TG veľmi často využívané v letových školách. Priestorná kabína lietadla spolu s usporiadaním ovládacích prvkov umožňujú posádke bez námahy absolvovať i dlhšie niekoľkohodinové prelety. Veľkou výhodou, ktorú ocenia piloti hlavne počas navigačných letov a leteckej turistiky, je dopredu posuvný kryt kabíny vyrobený z jemne tónovaného materiálu, ktorý umožňuje takmer neobmedzený výhľad do všetkých strán. Kabína lietadla je vykurovaná, takže je možné lietať i počas chladnejších zimných mesiacov.
ultralahke lietanie
Letisko Boleráz
(pri Trnave)
0903 524 900
info@ulpilot.sk

UL
pilot.sk
Spišská Nová Ves
0903 721 576
telsat@post.sk

Letisko Boleráz
0903 524 900
info@ulpilot.sk

Ultraľahké lietadlo Boleráz
Letecká škola
Návrat na obsah